Kupujem slovenské výrobky...

Voľná rozprava o veciach, ktoré sa inde "nezmestia"
Hardy
Brigádny generál
Dátum registrácie: So, 03. Jan 2009, 19:38
Kontaktovať užívateľa:

Kupujem slovenské výrobky...

Príspevok od užívateľa Hardy » Pi, 25. Okt 2013, 15:59

Ja nekupujem slovenské výrobky preto, že sú zo slovenských surovín - z toho som už vyrástol, ale aspoň práca zostane na slovensku. Hoc malá a biedna, ale predsa.

Ivco
Divízny generál
Dátum registrácie: St, 12. Mar 2008, 18:21
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kupujem slovenské výrobky...

Príspevok od užívateľa Ivco » Pi, 25. Okt 2013, 17:34

no som toho istého názoru.
ale kým som zárobkom hlboko pod slovenským priemerom a hlboko-hlboko-hlboko pod európskym priemerom tak musím kupovať podla ceny a nie podla krajiny pôvodu.
žiaľ.
www.letkatriduby.sk
TriDuby_Ivco

Hardy
Brigádny generál
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Hardy » Pi, 25. Okt 2013, 18:29

Keby sme všetci kupovali domáce výrobky... Keď si ja kúpim slovenské maslo, dám korunu slovenskému zamestnancovi, keď si niekto iný kúpi poľské maslo, mlieko je možno to isté, ale korunku dostane zamestnanec poľský. Keby sme si všetci kúpili maslo poľské, topánky české a syr švajčiarsky, za chvíľu by sme boli na úrade práce, lebo by sme nemali pre koho vyrábať. Ja netvrdím, že slovenské je vždy najlepšie a najlacnejšie, ale ako inak nám viem ja sám pomôcť, ak nie takto? A kto iný nám pomôže? Poliaci sa vozia na fiatoch, nemci na mercedesoch, len my na všetkom...

Ivco
Divízny generál
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Ivco » Pi, 25. Okt 2013, 18:37

pokial by tá koruna išla zamestnancovy tak v poriadku.
lenže z tej koruny si najprv vezme díler co chodí do obchodu na mercedesi a neurobí nič iné len to ze sa pozre do regalu a napise na papier kolko masla treba doniest do obchodu.
a je takýchto x ludi co na jednom masle zarabaju len preto že to systém umožnuje.
niekedy na to stacil telefonát predavačky a maslo prislo do obchodu s kopou ostatnych výrobkou.
stacila na to jedna avia.
vodka, muka, spajdle, keksiky. doviezlo to jedno auto z jedneho skladu a bolo to zo slovenska.
dnes mas na vsetko zvlast dílera a zvlast auto a zvlast sklad.
tam v prvom rade ide tá koruna. az potom zamestnancovy co snej zvysi a preto robí ten slovensky zamestnanec v sklade 16 hodin denne za 450€ mesačne.
www.letkatriduby.sk
TriDuby_Ivco

Užívateľov profilový obrázok
Hvosco
Divízny generál
Dátum registrácie: Ne, 16. Mar 2008, 14:39

Príspevok od užívateľa Hvosco » Pi, 25. Okt 2013, 18:39

kúpou niektorých (s dôrazom na niektorých) slovenskych vyrobkov podporuješ našich len z polovice. zaujímavé sú výrobky napr. Mecom Humenné, robené z 5-8 rokov starej bravčoviny a hovädziny privezenej z ARGENTÍNY :shock: :shock: :evil:
Abo Rajo maslo, vyrábané na linke niekde v Mníchove. Chcem veriť, že tam vozia naše mlieko, ako tvrdia

čím máš menej, tým menej slovenských výrobkov kúpiš a tým máš menej :mrgreen:

Ale pri pive nie som patriot. nakoniec, ja som sa narodil v Československu, takže pivo z Česka a Moravy beriem za svoje :f:
ano

veikso
Brigádny generál
Dátum registrácie: Ut, 18. Aug 2009, 20:24

Príspevok od užívateľa veikso » Pi, 25. Okt 2013, 19:05

Nejvíc mě fascinujou lidi, co nadávají, že nejsme soběstační, že se u nás nechovají prasata, nepěstuje obilí, v obchodě je cizí zboží. A pak jdou do supermarketu, nakoupí plato tescomléka v akci, "křehčené" kuřecí z polska, pivo za 4,50 Kč... Chtěli by, aby se tu vyrábělo, ale kupovat to nechcou. Raději odpoří dotované zboží z dovozu, které má za úkol zlikvidovat domácí konkurenci. Ale mektat svoje budou pořád. "Já na to nemám." Pak z nich ještě třeba vypadne že prokouří 2000,- a protelefonujou 500 a víc měsíčně...
:roll:
Všichni zahynuli, jenom veikso se ztratil...

Hardy
Brigádny generál
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Hardy » Pi, 25. Okt 2013, 19:08

Ďakujem Veikso.
Myslieť takto každý, verím, že sa máme lepšie... a aj tú kravku na lúke by sem-tam stretli.

Ivco
Divízny generál
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Ivco » Pi, 25. Okt 2013, 19:13

ako píšeš. takých ludí poslat na Sibír aj s vládou ktorá tento systém podporuje.
www.letkatriduby.sk
TriDuby_Ivco

Sharky
Rotný
Dátum registrácie: So, 20. Mar 2010, 20:32
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sharky » Pi, 25. Okt 2013, 19:55

Hmm...
V Rusku sa tie vydrbané nadnárodné reťazce neuchytili práve preto, že domáci odmietali kupovať nimi dovážané potraviny - tak ťahali naspäť do puče, okiaľ prišli...

Sidewinder
Brigádny generál
Dátum registrácie: Ne, 16. Mar 2008, 10:04
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sidewinder » So, 26. Okt 2013, 05:57

co SI a o tom myslim.
medzi kvalitou a cenou nieje priama umera. cize co je dobre nemusi byt drahe a naopak.. da sa kupit aj drashy sunt.
Priklad: ked sa robil test na jogrty, jedny z najlepsich boli tie "kaufland" resp "tesco"v skaredom obale.
priklad cislo dva; aktivia obsahuje zive kultury.. ako moze mat zive kultury nieco co bolo tepelne upravene a ma trvanlivost mesiac a viac??
Dalsia vec obal predava: vid tie jogury alebo si pozrite zeleninu a ovocie. vieme ako vyzeraju paradajky ked ich vypestujete doma a ako vyzeraju tie spanielske , jedna ako druha, ako vymalovane a po voni paradajok ani chyru ani slichu.. ja to napriklad nekupim.
keby boli vedla seba dve prepravky s paradajkami napriklad .. domace a tie espanol jak z obrazka v rovnakej cene. co mysliste ktore by sa vypresdali prve?
slovenske vyrobky: na mieste je otazka ci je slovensky len obal alebo aj vyrobom :) o tom vam porozprava luky.Mne sa raz stalo ze boli slovenske vajicka oznacene na obale a vnutri oznacenie PL. ked som raz videl v PP ako viezli do pastikarne hvadzie kosti v zahnojenom kontajnery a zabocil do fabriky na pasteky skoro ma natiahlo -> SK kvalita.
A posleda vec cena rozhoduje.. a nieje to vec ci je clovek chudobny alebo nie. Zazitok pomali z kazdej stavby.. cim bohatsi investor tym lacnejsia firma to stavia..
Nemaju pomali kelnu a kvalita je strasna aleee "Su lacny".
Je kopa SK firiem ktore robia kvalitu a cela produkcia ide na vyvoz. Lebo casto nesplnia chore poziadavky retazcov mozu kaslat, ked v zahranici im to zaplatia bez pindania.
Ak chceme sk kvalitu za tym treba ist, hladat nasich vyrobcov, skumat a ziadat si to.. ak nemaju nekupit a ist prec.. ale nato nieje cas. pridem Aha akcia super cena berem karton.
Napriklad ja som momentalne zufali z toho ze vyrobky ako parky alebo spekacky uz neviem zohnat v slusnej kvalite nikde.
Spekacky ako boli kedysi co sme s radostou opekali uz budu len v spomienkach. A parky.. tie si nechavam nosit z ciech lebo u nas nic..
A je kopa dalsi veci co uz nejem vobec.. lebo proste su to blivajzi a neda sa to.

Ivco a ne vlada na sibir.. vsetci ty co ju volili.. to je len obraz naroda.. nic viac nic menej.
Když se ocitnete ve férovém souboji, asi jste neco dost podelali.

Ivco
Divízny generál
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Ivco » So, 26. Okt 2013, 10:57

vlada nieje obraz naroda. a už vobec nemozu za to tí ktorí ich volili.
voliči su len manipulovateľná skupina ľudí ktorí si nechali nahovoriť že si sami možu vybrať ako sa budu mat podla toho koho zvolia.

nech vybereš kohokoľvek vždy to bude len človek ktorý myslí v prvom rade na seba. potom na svoju rodinu. potom na svojich známych a ak niečo zvýši tak na občanov- voličov.

naše deti keď boli malé hrávali na pc taku hru volalo sa to simcity alebo tak nejak.
to presne maju k dispozícií politici len oni to hrajú v reále a dostanú za to 40 000€ ročne.
www.letkatriduby.sk
TriDuby_Ivco

Ivco
Divízny generál
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Ivco » So, 26. Okt 2013, 10:58

:S: juj ako sa mi táto téma páči :S:
www.letkatriduby.sk
TriDuby_Ivco

Hvosco
Divízny generál
Dátum registrácie: Ne, 16. Mar 2008, 14:39

Príspevok od užívateľa Hvosco » So, 26. Okt 2013, 11:54

Nechcem ťa sklamať, Ivan, ale vláda, spolu s parlamentom je výstižná vzorka celého národa. Aj oni sú Slováci.
Podvádzať, uplácať, bezbreho pindať do kompetencie druhého a čakať, kto čo za mňa vyrieši, to sú naše národné črty (nemyslím každého jedného, ale populácie)
Je zaujímavé aká je každá naša opozícia (je jedno či smer, sdku, kdh,...) múdra, ked nemá zodpovednosť na hlave a môže beztrestne pindať do roboty vlády. A to isté vidím trebárs aj v robote na vzťahoch v rámci jednej zmeny.
A korupcia, tá je všade. Doktorovi klobásky ako všimné, strýko na obecnom úrade zariadi, otec pozná vrátnika v stavebninách, ... a tak dokola. Zmanipulované športové zápasy 12-13 ročných detí,....
To je len semienko v národe a to hore je plod.

Takže ak si v živote čo i len raz dal úplatok, alebo si využil vplyvného známeho, či iným spôsobom si nekalo uhnal výhodu, si rovnaký ako tá vláda :twisted:
ano

Ivco
Divízny generál
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Ivco » So, 26. Okt 2013, 14:40

ale ano je to tak ako píšeš.
plne suhlasim.
len to že pojdeme voliť to nezmení. lebo ako píšeš všetci su to slováci a maju také povahy ako píšeš takže ako som pisal nieje z čoho vybrať.

je to povaha národa. a je jedno kam sa odstahuješ do inaj krajiny tam su zase ine veci ktore vadia niekomu. neda sa uvariť gulas tak aby chutil desiatim ludom.

ale odbocujeme od témy.
www.letkatriduby.sk
TriDuby_Ivco

Dano10
Brigádny generál
Dátum registrácie: Po, 22. Nov 2010, 13:21

Príspevok od užívateľa Dano10 » So, 26. Okt 2013, 19:05

Takže k Hardymu. Jedna s tých ním spomínaných mliekáreň nakúpila zamrazené maslo v polsku zabalila do našich obalov a ked sa to začalo po týždni tváriť ako staré maslo , pokutu z teska chceli preúčtovať nám, akože reklamáciu. Samozrejme neuspeli, ale už im nerobíme obaly my, ale poliaci a madari.
K Hvoscovy. Neni úplatok ako úplatok. Ak ja dám úplatok aby som zachránil človeka, neni to to isté, ako ked sa zimák postaví za raz takú cenu a politik sa šábne z investorom. To len chcú aby zme sa všeci cítili vinuvatý. To na margo tejto vety:" Takže ak si v živote čo i len raz dal úplatok, alebo si využil vplyvného známeho, či iným spôsobom si nekalo uhnal výhodu, si rovnaký ako tá vláda "
Ivko nie každý podnikatel je zlodej. Väščina sú normálny slušný ludia , lenže o tých sa v novinách nedočítaš.
Ja kupujem mäso priamo od našich ludí z farmy /nééé né tej televíznéj/, a možno ani neni moc drachšie, ale aspom si vážim kvalitu a učím aj moje deti aby neplytvali.
Na firme robí tretina ludí z mojej dediny a snažím sa trebarz ked niečo staviame, aby to boli slovenské firmy/poväčšine ich osobne poznám/ a aj ked sú občas trochu drachší, robotu odvedú kvalitnú a ked nie robí pre nás hned dva krát . Prvý aj posledný. :r:
TriDuby_Luky
-------------------------
Aj ked blúdzíme , stracení zme neni

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný