Kupujem slovenské výrobky...

Voľná rozprava o veciach, ktoré sa inde "nezmestia"
Hardy
Brigádny generál
Dátum registrácie: So, 03. Jan 2009, 19:38
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kupujem slovenské výrobky...

Príspevok od užívateľa Hardy » So, 26. Okt 2013, 19:10

O tom masle viem, k Popradu a Kežmarku mám blízko, cez to všetko nič viac a nič menej spraviť nemôžem, ako to že budem kupovať výrobky zo Slovenska.
...A mäso aj ja kupujem v obchode miestneho mäsiara.

Ivco
Divízny generál
Dátum registrácie: St, 12. Mar 2008, 18:21
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Ivco » So, 26. Okt 2013, 19:14

nie kazdy podnikatel je zlodej. ved ano nic take som nenapisal a ani si to nemyslím.

a tí čo podvádzaju dobre robia lebo im to umoznuje systém. a systém tvorí vláda. alebo teda nech sa volajú ako chcú skrátka vedúci štátu a u nás aj vedúci EU. takže máme smolu.

pokial nebudu v uliciach horieť autá a nebudú sa rozbíjať výklady nič sa nezmení.
ale to som už písal velakrát.

ale naspet k téme. raz som sa výborne pobavil na pukancovej kukurici.
bola zabalená v dvoch obaloch. na vrchnom bolo napísané a zodpovedal tomu aj kód ze je to zo slovenska.
a pod vrchným nepriehladným obalom bol druhý a tam štítok na ktorom okrem iného stálo že krajina pôvodu nebraska. to bude asi niekde na východe pri košicoch :lol:

PS: momentálne si pri velmi málo potravinách mozem dovoliť vyberat podla kvality. spomínaný system ma nuti kupovat podla ceny.
www.letkatriduby.sk
TriDuby_Ivco

Dano10
Brigádny generál
Dátum registrácie: Po, 22. Nov 2010, 13:21

Príspevok od užívateľa Dano10 » So, 26. Okt 2013, 19:18

Ja som optimista a myslím, že už sa ludia začínajú zobúdzať. Ale svet čaká tvrdá robota. :wink:
TriDuby_Luky
-------------------------
Aj ked blúdzíme , stracení zme neni

Ivco
Divízny generál
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Ivco » So, 26. Okt 2013, 19:21

no zobudzaju sa ale my sa zmeny nedočkáme.
za nás stále budeme mat v obchode kuracinu z polska a robiť budeme za 3,20€/h.
www.letkatriduby.sk
TriDuby_Ivco

Užívateľov profilový obrázok
Hvosco
Divízny generál
Dátum registrácie: Ne, 16. Mar 2008, 14:39

Príspevok od užívateľa Hvosco » So, 26. Okt 2013, 19:37

spomínaný system ma nuti kupovat podla ceny.
takže proti svojej vôli podporuješ to na čo nadávaš
Neni úplatok ako úplatok. Ak ja dám úplatok aby som zachránil človeka, neni to to isté, ako ked sa zimák postaví za raz takú cenu a politik sa šábne z investorom.
Úplatok zostane vždy úplatkom, aj keď o jeho morálnej "hodnote" sa dá polemizovať, tobôž v tebou udávaných situáciach. Je smutnou realitou, že treba uplácať, aby sme pomohli blížnym :cry: :evil: :evil: :evil: To ale len svedčí o prehnitosti spoločnosti, ked sa musíš doprosovať samozrejmosti. Len som chcel poukázať, keď od mala vyrastám v prostredí, v ktorom vidím, že musím uplácať, trebárs aby blížny vôbec dostal základnu opateru v nemocnici, o to ľahšie budem korumpovateľným, ak sa dostanem do funkcie, pretože to budem brať za prirodzené správanie :evil:
no zobudzaju sa ale my sa zmeny nedočkáme.. za nás stále budeme mat v obchode kuracinu z polska a robiť budeme za 3,20€/h
pokial sa bude pindať len nad pivom, tak máš pravdu. Na druhej strane, v okamihu dorovnania naších platov zo západom, drvivá väčšina zahraničných investorov zo Slovenska odíde :!: Snáď si nikto nemyslí, že sú tu pre našu neprekonatelnú kvalitu práce

Kto chce fakt slovenské syry, nech kontaktuje Banja :D :D :D
ano

Hardy
Brigádny generál
Dátum registrácie: So, 03. Jan 2009, 19:38
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Hardy » So, 26. Okt 2013, 19:41

Hvosco napísal:
Kto chce fakt slovenské syry, nech kontaktuje Banja :D :D :D
Banjo tým peniaze rozdáva, nie zarába :), Keby som býval bližšie, tak som jeho pravidelným zákazníkom.

Ivco
Divízny generál
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Ivco » So, 26. Okt 2013, 19:59

ved presne je to tak ako píšeš.
podporujem to na co nadavam a investori odídu.

ako som uz pisal. lebo to umožnuje systém. prišlo to s demokraciou.
a to sa nezmení. ani nasa generacia to nezmení. ako pises pri pive.

Banjove syry su fajn. :f:
www.letkatriduby.sk
TriDuby_Ivco

Sidewinder
Brigádny generál
Dátum registrácie: Ne, 16. Mar 2008, 10:04
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sidewinder » So, 26. Okt 2013, 21:19

Co prislo s demokraciou? .. demokracia bola uz po vojne tu hned vedla, rakusko, zapadne nemecko, atd.. atd.. a aka tam je zivotna uroven? A staci hodit ockom od nas na vychod kde bol socik ako tam je fasa.. mafie atd.. atd.. Ten slavny socik uz zacal tym, ze okradol ludi (znarodnenie)
A kto sa u nas hra na velkych demokratov..? vsetci ako tam stoja su stari komunisti.. U nas demokraciu nemam.. u nas je mackopes. tu demkracia este nebola ani z rychlika.. nanu sa neda este nic zhodit..
A k tomasovy este len tolko.. je to tak. zacat treba od seba.. ked raj je 50tka na ceste pojdem 50 a nie 51.. ked je na dverach "neklopat" tak nebudem. atd atd..
kua luky ma tu otravuje s lietanim.. idem do sturma.
Když se ocitnete ve férovém souboji, asi jste neco dost podelali.

Dano10
Brigádny generál
Dátum registrácie: Po, 22. Nov 2010, 13:21

Príspevok od užívateľa Dano10 » So, 26. Okt 2013, 22:40

Bohužial tá "demokracia" začína už prerastať cez hlavu aj tým na západ od nás. Už tam začínajú mať viacej práv menšiny, lajdáci a pristahovalci ako domáce obyvateľstvo. Za chvílu sa im to tiež začne sypať na hlavu.
Ale u nás k velkej zmene bez zmien v okolitých štátoch nepríde. Napríklad zadlžovanie sa všetkých štátov MMF alebo FEDu.... Ale to neznamená, že sa o nu nemáme pokúsiť. To že si niečo dopestujem doma alebo nakúpim v miestnych výrobniach, kde je aká taká záruka že kupujem naše a poväčšine kvalitné nám nemôže nikto zakázať. A že nebudeme počúvať tie ich pi.... zo zakrivenými oharkami, čipovaními psami, a registruvaními chujovi... a zachováme si staré dobré pravidlá vo výchove našich detí bez zavádzania šelijakých výuk už od materskej školy, a trestov pre rodičov, ked na decko nakričíš a nebodaj ho ešte aj capneš po zadku, nech by ti aj po hlave skákalo. Treba si vybrat len to prospešné, čo nás urobí lepšími a né každú blbost čo nám nadiktujú.
TriDuby_Luky
-------------------------
Aj ked blúdzíme , stracení zme neni

Sidewinder
Brigádny generál
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sidewinder » Ne, 27. Okt 2013, 09:06

to mas pravdu luky..

Ivco
Divízny generál
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Ivco » Ne, 27. Okt 2013, 12:41

no ved Luki vymenoval x prikladov co umoznuje demokracia a na pisal si mu na to ze ma pravdu.

predtym si pisal ze na demokraciu nemozme nic zvalit lebo u nas nieje.

ako pises je tu mackopes ale sucastou toho mackopsa je aj demokracia a to ako ju kto u nas vyuziva je dvosledok toho ako na ho--o sa tu mame. poniektorí.

svetove kapacity mozgové- nie politici už pustili do eteru ze demokracia ako taká je odpísaná. ak budu mat ekonomiky fungovat dalej bude sa to musiet zmenit na iny system.
www.letkatriduby.sk
TriDuby_Ivco

veikso
Brigádny generál
Dátum registrácie: Ut, 18. Aug 2009, 20:24

Príspevok od užívateľa veikso » Ne, 27. Okt 2013, 14:08

Jaký?
Demokracie má svoje chyby. I ona je špatná. Ale nikdo zatím nic lepšího nevymyslel.
Komančové v nás hluboko zaseli heslo: "Kdo nekrade, okrádá svoji rodinu". Závist je to co žene už věky stroj jejich politické demagogie. Na ní si vytloukli politický kapitál. A lidi jim to žerou dál. A dokud budou na světě peníze, bude tu i závist a s ní i levicová hnutí. Lidi chcou rovnoprávnost. Dříve mohli krást všichni, teď jenom někteří. A to je zase ta závist. Když zdechla koza mně, ať zdechne i sousedovi. A jestli si někdo myslí, že jde komunistům o blaho "pracujícího člověka", tak se velice mýlí. Jim jde jenom o to, aby v "kapitalistické společnosti" byl "dělník" vždy nespokojený a vyvolával nepokoje. Spokojený pracující v této společnosti je jejich noční můra. Podívej se, jak jim ležel v žaludku Baťa...
Všichni zahynuli, jenom veikso se ztratil...

Ivco
Divízny generál
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Ivco » Ne, 27. Okt 2013, 14:28

spokojený pracujici v tehle spolecnosti. to by bolo keby to tak bolo. ah jo.

zavit je relatývny pojem. pre niekoho je to zlá vlastnost pre ineho zase motor co ho zenie dopredu aby dosiahol to co ma ten vedla.

ono mne je jedno ci bude komunizmus alebo demokracia alebo nacionalny socializmus.
nech sa to vola ako chce. len ma sere to že jeden dostane za rok ako ohodnotenie za to čo robí 40 000€ a druhý ani polovicu.
ja nikomu nezávidím tak ze by som mu prial zle. a niesom ani nenažranec ked on má 40 000 tak fajn nech niesom sviňa že by som nebol nenásytný ja sa uskromním a bude mi stačiť 20 000 za rok a nebudem sa sťažovať a budem chodiť voliť.
a budem viac mínat a budem kupovať podla kvality a krajiny povodu.
ake je to jednoduché.
www.letkatriduby.sk
TriDuby_Ivco

Hvosco
Divízny generál
Dátum registrácie: Ne, 16. Mar 2008, 14:39

Príspevok od užívateľa Hvosco » Ne, 27. Okt 2013, 16:15

Ano, rozumiem, ale nereba tiež zabúdať, že viac ako 80% planéty sa má podstatne horšie, ako priemerný Slovák. Niekomu by ku šťastiu stačilo aj čistá pitná voda, ktorou my tu splachujeme hovná, dom (hlinená búda) bez potkanov a plesne, strava 3x denne, mier... Radi sa porovnávame so Západnou Európou a plačeme za jej vymoženosťami(ktoré o.i majú práve na úrok chudobnej časti sveta), ale skúsme napr. také Somálsko, Irak, Haiti, Mali, Bangladéš... To len trochu na odlahčenie, bo sa tu začína šíriť desná depresia
ano

Sidewinder
Brigádny generál
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sidewinder » Ne, 27. Okt 2013, 16:49

Tomas: porozpravam ti niekedy veci co viem ja :cry: :cry: a budes zdepkareny na 2r.

Ivco: regulativy ako spominal Luky tu boli aj za sociku z ruska.. nic nove.. co zacina stvarat eu uz lezie na nervy aj mne , ale stale plati co napisal veikso.. demokracia nieje dokonala. ale zatial najlepsie co je..( s tym ze u nas ta normlna demokracie - NIEJE si myslim)

Aby som to vratil do temy.. slovenske vyrobky ano, kupujem a budem uprednostnovat.. ale treba odfiltrovat tie zle ktore podvadzaju alebo kaslu na kvalitu a zakaznika.. priklad ako pisal luky..alebo ako pisal Sharky v inej teme..
Mozno by pomohlo si tu urobit temu B&W .. resp zle a dobre firmy.. a napise kazdy skusenost a spokojnost.. a budeme vidiet ktore firmy sa snazia a ktorych zaujima iba zisk, co je nase a co je kvalitne.
Odfiltruju sa tym zle firmy. A podporime nasu kvalitu.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný