Pivní svět

Voľná rozprava o veciach, ktoré sa inde "nezmestia"
Užívateľov profilový obrázok
veikso
Brigádny generál
Dátum registrácie: Ut, 18. Aug 2009, 20:24

Re: Pivní svět

Príspevok od užívateľa veikso » Št, 27. Sep 2018, 21:11

Larische 11°
Jedenáctku z Karviné zkouším podruhé cca po roce a půl. Opět 1,5 litrová plastová láhev, opět 4,4% vol. Barvu má sytější zlatou, jen slabě zakalenou. Pěnu středně hustou s krátkým poločasem rozpadu. Vůni nasládlou, bez chmelových závanů. Chuť má hodně sladkou až máslovou a totálně nehořkou. Něco jako Polička s máslem. Pivo není protivné a vypít se dá. Ale žádná hitparáda…
Obrázok
veikso napísal:
Ne, 26. Mar 2017, 20:01
Larische 11°
Obrázok

Světlý nefiltrovaný a nepasterizovaný ležák z karvinského pivovaru s obsahem alkoholu 4,4% v 1,5 litrové plastové lahvi. Voní velice příjemně, spíše sladce. Barvu má klasicky zlatou, čirou. Pění pěkně, ale krátce. Chuť je spíše sladší, ne moc hořká. Po ohřátí vše zintenzivní. Doznívání bez rušivých tónů. Nesliboval jsem si nic úžasného a byl jsem velice mile překvapen. Po dlouhé době velmi dobré spodně kvašené pivo bez jakýchkoliv extravagancí. Na to že takhle chutnalo z PETky, jaké by asi teprve bylo točené? Fajn ležák, můžu vřele doporučit.

Obrázok
Všichni zahynuli, jenom veikso se ztratil...

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Pi, 28. Sep 2018, 21:09

Podřipské pivo - Ctiněves, Světlý ležák fresh 11°
Světlý spodně kvašený ležák z Roudnice nad Labem pění bouřlivě, ale řídce. Pěna rychle mizí a nezůstává – pivo kozí. Barvu má lehce tmavější zlatou, čirou. Až poslední třetinka z litrové PET lahve posbírala kvasnice ze dna a byla kalnější. Vůně je mírně nasládlá, docela příjemná. Chuť téměř klasická, výrazně nasládlá, ale s nějakou, pro mě nespecifikovatelnou pachutí. Hořkost slabá až téměř minimální. Pivo docela perlí, což způsobuje vcelku silný říz a vysvětluje tu raketovou pěnu na začátku. Jinak průměrný ležák s obsahem alkoholu 4,5% obj.
Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Ne, 30. Sep 2018, 10:35

Minipivovar Paličák - Paličák 11%
Obrázok
Palačovské pivo jsem už kdysi dávno ochutnal a neudělalo na mě moc dobrý dojem. Takže mě mohl jejich světlý ležák jedině překvapit. A docela se mu to povedlo. Barva tmavě zlatá, lehce zakalená, na dně usazená kvasnicová sedlina. Pěna bouřlivá, ale řídká, která po chvíli zvadla. Vůně nasládlá, příjemná. Stejně jako chuť, která nemá žádné protivné nádechy, ale postrádá hořkost. Pivo je velice podobné předvčerejší podřipské 11° z Citíněvsi, ale podle mě o stupínek lepší. Obsah alkoholu 4,5% obj.
Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Po, 01. Okt 2018, 22:04

Duck&Dog - Pale Ale
Ejlík z jihomoravského Rajhradu měl tmavě zlatou barvu se slabým zákalem. Pěna slabá, zato vůně velice intenzivní, chmelová s citrusově grepovými tóny a s trochou bonbónků. Chuť taky dosti silná, chmelová a citrusová, s výraznou, ale ne přehnanou a protivnou grepovitou hořkosti. I doznívání bylo s hořčinou, ale nijak dramaticky dlouhé. Takový běžný, řekl bych až unifikovaný ejl s obsahem alkoholu 5,4% obj. Dobré pivo.
Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Po, 08. Okt 2018, 18:57

Baron Louis Rothschild
Barva o něco světlejší než kofola, lehounce zakalená. Pěna silná, středně hustá a po klesnutí na cca 0,5 cm stálá. Vůně kávově ovocná, intenzivní a příjemná. Chuť trochu ovocná, více kávová, se slabě nahořklým dozníváním. Nevím, jestli to způsobila absence karamelu, nebo už mi kávové tóny tak nevadí, ale pivo nebylo špatné. Jednou za čas ho snesu, ale polotmavé stále není moje oblíbená kategorie. Nefiltrované nepasterizované pivo s obsahem alkoholu 5,5% obj. A celkem na mě ty volty dýchly.
:nj:
Obrázok
veikso napísal:
Pi, 24. Nov 2017, 19:44
Baron Louis Rothschild
Čtyřsladový polotmavý speciál z rožnovského pivovaru měl mahagonově tmavou, čirou barvu. Zapěnil intenzivně, silně, ale krátce. Vůně byla ovocně nasládlá s kávovým aroma. Stejně tak chuť, lehce ovocná s kávovým nádechem. Krátké doznívání bylo téhož názoru. Na pivech tohoto typu si nepochutnám, ale vypít je už umím. Vcelku příjemné pivo s obsahem alkoholu 5,5%. Ale už se těším na světlé!

Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Ut, 09. Okt 2018, 20:54

Holendr APA 12%
Dvanáctistupňová APA z ValMezu měla příkladně zlatou barvu se slabým zákalem. Pěnila hezky, ale ne moc dlouho. Vůně byla silně chmelově citrusová, později s nádechem do ovocna a bonbónkova. Ale to jen minimálně. Chuť opět grepově citrusová, výrazná, s docela dlouhým hořkým dozníváním. Potřeboval jsem ho něčím zajídat. Našel jsem křupky. Dobré fajnšmekrovské pivo s obsahem alkoholu 5,0%. Ale dlouho bych ho pít nevydržel, právě kvůli té až příliš výrazné chuti.
Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Po, 15. Okt 2018, 20:44

Slezský pivovar - Chinook Single Hop
Obrázok
Slezský pivovar v Havířově uvařil jednochmelové svrchně kvašené světlé pivo chmelené americkým chmelem Chinook. Má příkladně středně zlatou barvu a je téměř naprosto čiré. Pěna je bohužel slabá, ale to málo co zbude, drží. Vůně ovocná, citrusová, s nasládlými tóny. Chuť se mění v závislosti na teplotě, takže napoprvé nakyslá, druhá třetinka skoro až bonbónkově (opět připomínám Oskarky – želé bonbóny z 80. let obalené v cukru) nasládlá a ta poslední chmelově grepově nahořklá. Doznívání hořké a poměrně silné, až jsem měl potřebu ho zajídat. Nepohrdl jsem grahamovýma tyčinkama. Dobré pivo s voltáží 4,6% a stupňovitostí 11°. „Bo fajne pivo“

PS: A neříkejte mi, že si je nepamatujete. Tak mladí zas nejsme!

Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Ut, 16. Okt 2018, 20:32

Slezský pivovar - Pšenka
Další pivo ze Slezského pivovaru Havířov. Pšeničná jedenáctka s obsahem alkoholu 4,5% měla hodně kalnou a velice světlou barvu. Světlejší než weissbiery. Pil jsem podobně světlý witbier (belgická pšenice) od humennského Medveďa. Pěna bouřlivá, ale rychle padající. Podobně jako u minulého vzorku, vydržel pak její zbytek až do konce piva. Vůně weissbierovsky příjemná, jen trochu méně intenzivní. Chuť na první dojem dobrá, klasická pšeničná, vzápětí ale méně sladká než je zvykem. Méně výrazných ovocných tónů, ne tak výrazná, jak je u této kategorie běžné. Možná až lehounce nakyslá. Podle mě průměrné pšeničné pivo.
Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Ne, 28. Okt 2018, 16:47

Dejf - Créme FAT-ALE
Obrázok
Krémový plnotučný ALE ze Studénky má kalnou, zlatooranžovou barvu. Pěna ne moc hustá, vysoká, ale rychle padá. Slabá vrstva však zůstává „na věčné časy“. Vůně je silně chmelová, s citrusovými tóny. Chuť na začátku taky chmelová, grepově nahořklá, hořkost ale jakoby zůstává jen na patře a celkově je pivo spíše sladší. Příjemné, hořce nehořké pivo s obsahem alkoholu 6,3%.
Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Pi, 02. Nov 2018, 22:25

Dejf - Gato Negro ABA
Obrázok
Nemám rád černé pivo. Je sladké, kávové a karamelové. A má barvu kofoly. Jenomže tenhle American Black Ale s chmely Hallertau Blanc a Enigma má na etiketě napsánu hodnotu hořkosti IBU: 70! To se musí vyzkoušet (zvlášť když jsou ty dušičky). Nalévám z litrové PET-flašky a vidím barvu černo-černou a tak neprůhlednou, že není poznat, jak moc nebo málo je kalný. Pěna je solidně hustá a v menší míře trvanlivá až do (hořkého) konce. Vůni má překvapivě hodně chmelově citrusovou až ipovitou. Chuť taky silně chmelová, citrusová, grepovitě hořká se slabě nahořklým dozníváním. Ale nic extrémního. A hlavně – ani stopa po karamelu nebo kávě. Kdybych ho pil se zavázanýma očima, označil bych ho za IPu a nevěřil bych, že je černé. Dobré pivo s obsahem alkoholu 5,7%. Barva EBC: 86. Jen ta hodnota hořkosti mi přijde přemrštěná. Jejich Red Ale Capone měl IBU 44 a připadal mi hořčejší.
Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Po, 05. Nov 2018, 22:58

Polivar APA 11°
Jedenáctka American Pale Ale nezapěnila téměř vůbec. Po pěti minutách z ní byla totální koza. Barvu měla hnědožlutou, silně zakalenou. Voněla citrusově a lehce po jablkovém kompotu. Chuť byla nasládlá s grepově hořkými tóny, později hořkosti spíše přibývalo. Pivo bylo prosto jakéhokoliv náznaku řízu a bylo takové hodně hutné. Celkově na mě působilo chuťově prázdným a až trochu zvětralým dojmem. Podprůměrný ejl s obsahem alkoholu 4,5%. A po přečtení dřívějších recenzí konstatuji, že i na třetí pokus byla chuť opět úplně jiná.
Obrázok
veikso napísal:
Ut, 24. Okt 2017, 21:00
Polivar APA 11°
V pivovaru mi bylo řečeno, že má trochu jiné složení než minule. Tak schválně, nečtu si předchozí recenzi a konstatuji, že: Barvu má tmavší zlatou, středně zakalenou. Pěnu slabou, téměř žádnou (tady musím na obhajobu pivovaru přiznat, že pivo jsem koštoval šest dní po „spotřebujte do“. Voní ovocně bonbónkově, ale chutná dosti kávově. Na první dojem i trošku ovocně, ale na ten druhý už ne. Po přiblížení se pokojové teplotě se vůně přiblížila chuti a stávala se čím dál více kávovější. Na můj vkus a barvu piva bylo těch kávovin zbytečně moc. Za sebe můžu říct, že takováhle piva nejsou moje oblíbená. Obsah alkoholu 4,5% obj.
P.S. Tak jsem si teď přečetl tu minulou recenzi a tenhle vzorek chutná teda ale naprosto jinak. Ani na mě nijak zvlášť „nedejchnul“.

Obrázok
veikso napísal:
Pi, 15. Júl 2016, 18:28
Polivar APA 11°

Konečně jsem v kopřivnickém Polivaru narazil na něco jiného než polotmavá 11°/světlá 12°. Na tabuli měli napsáno „Apačka“ a byla i v PETce. Tak jsme si ji dali hned k večeři. Barvu měla polotmavě jantarovou, čirou a pěnu slabou, rychle padající. Ve vůni byly nějaké podezřelé kávové tóny. Naštěstí jenom ve vůni. Chuť byla bez kávových či karamelových tónů, ejlovitá s ovocnými závany, jednou jsem chvíli po polknutí dokonce cítil i sušenky (lotusky). Hořkost měla menší. Ale celkem na mě dejchla, se svými 4,5% vol. Raďa se po prvním napití šklebila a pak mi polovinu vypila. Hodnotím kladně.

Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Ne, 11. Nov 2018, 16:56

Beskydský pivovárek - Svatomartinský speciál IPA
Barva krásně zlatooranžová (konečně se mi podařilo nějaké pivo ochutnat za denního světla), naprosto kalná. Zapěnilo středně hustě, ale po pěti minutách zůstal na hladině jenom slabý povlak. Vůně bonbónkově ovocná – citrusová. Chuť příjemně chmelová, citrusově grepová a nasládle bonbónková. Vyvážená tak akorát, žádná přehnaná hořkost. Postupně hořkosti v chuti i ve vůni přibývá. Ale to u všech ejlů. Obecně bych řekl, že jsou si všechny tyhle piva z 80% podobná a rozdíly jsou jenom v intenzitě grepové hořkosti. Obsah alkoholu 6,5%.
Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Ne, 18. Nov 2018, 21:24

Beskydský pivovárek - Sametová sedmnáctka
Obrázok
Svrchně kvašený speciál India Pale Ale k výročí 17. listopadu je chmelen oregonskými a žateckými chmely. Má lehce zakalenou, tmavě zlatou barvu a pěnu sice řidší, ale zato poměrně trvanlivou. Ze začátku docela solidně perlilo. Vůně je příjemně nasládlá, s bonbónovým nádechem a s tóny tropického ovoce. V chuti nebyly překvapivě cítit citrusy, ale spíš trocha praženého sladu. Pivo nebylo nijak zvlášť hořké a i přes slabounký kávový náznak mi docela dost chutnalo. Něco jakoby na půl cesty mezi IPou a ležákem. Příjemná chuťovka s voltáží 6,9%. Má na své straně nejen sílu...

Hvosco
Divízny generál
Dátum registrácie: Ne, 16. Mar 2008, 14:39

Príspevok od užívateľa Hvosco » Po, 19. Nov 2018, 10:18

Veikso,
a Chomout Single hope ALE 13°si už pil?
ano

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Po, 19. Nov 2018, 16:36

:lol:
veikso napísal:
Po, 22. Feb 2016, 19:49
Chomout - Single Hop ALE

Obrázok

Single Hop ALE! Ten vidím vždycky rád, bez ohledu na balení. O pivovaru Chomout jsem zatím ještě neslyšel. Tak jsme ho koštli. Vůně parádní – ejlově ovocná. Barva normální, ani moc světlá, ani jantarová, tak akorát. Zakalení minimální. Pěna z PET flašky nic moc a dlouho nevydržela. Chuťově fajn, oproti vzpomínce na Valáška mi připadal lehce hořčejší, takový ipovější. Jak se postupně v krýglu ohříval, začaly vystupovat i nepříjemnější tóny. Ale celkově byl dobrý. Díky za každé nové (pro mě) pivo.
Buď pit!

Obrázok

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný