Pivní svět

Voľná rozprava o veciach, ktoré sa inde "nezmestia"
Užívateľov profilový obrázok
veikso
Brigádny generál
Dátum registrácie: Ut, 18. Aug 2009, 20:24

Re: Pivní svět

Príspevok od užívateľa veikso » Ne, 11. Aug 2019, 12:28

Obrázok
:wink:
Všichni zahynuli, jenom veikso se ztratil...

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » St, 14. Aug 2019, 17:55

Krásenská 12°
Spodně kvašený světlý ležák z Valmezu měl středně zlatou, trochu zakalenou barvu. Pěnu velice slabou a po chvíli téměř žádnou. Vůně byla lehce do karamelova, ale v chuti se to nepotvrdilo. Ta byla nasládlá nějakými ovocnými, možná jablkovými tóny a s pouze slabou hořkostí. Hutné pivo s obsahem alkoholu 4,8%. Průměr, maximálně lehký nadprůměr.
Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » So, 07. Sep 2019, 09:50

Magyarsörok 2019
Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Ne, 08. Sep 2019, 18:06

Zlosin - Season IPA 12°
Pivo z Velkých Losin mělo lehce tmavší až téměř polotmavou barvu se slabým zákalem. Pěna byla slabší, ale poměrně trvanlivá. Vůně chmelová, trochu nasládlá s náznakem bonbónků, slábnoucím se změnou teploty. Chuť silně chmelová, nahořklá, ale ne nijak přehnaně nebo protivně. Velice příjemná IPA s voltáží 5,0%.
Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Št, 19. Sep 2019, 21:07

Káva...
A pěna jak z Kofoly.
Obrázok
veikso napísal:
Pi, 06. Okt 2017, 22:44
Valášek Red Ale
Po roce se mi dostal do ledničky opět vsetínský Red Ale. Tak jsem se do něj neprodleně pustil. Barvu měl rubínově hnědo-červenou, středně zakalenou. Pěna byla docela slušná, ale dlouho nevydržela. Vůně citrusově ovocná, nasládlá. V chuti převažovaly tóny tropického ovoce, měl jsem pocit, že cítím i angrešt. Byla taková trochu nasládlá se slabým kávovým nádechem a lehkým, citrusově nahořklým dozníváním. Měl jsem pocit, že jemně perlí na jazyku i na patře. Obsah alkoholu 4,8%. Vcelku dobré pivo.

Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Ut, 01. Okt 2019, 19:55

Znojemský IPL 12%
Světlý ležák (India Pale Lager) ze Znojemského městského pivovaru měl zakalenou zlato-oranžovou barvu, až trochu připomínal weissbier. Pěny se z PET flašky moc vykouzlit nepodařilo a navíc rychle zvadla. Vůně byla příjemně chmelová s lehkými tóny exotického ovoce. Podobná IPě. Pivo bylo hutné s rychlým hořkým nástupem a následným rychlým vymizením hořkosti. Pokračování bylo spíše sladší, ale nějaké slaběji nahořklé doznívání jsem cítil taky. Příjemné pivo s obsahem alkoholu 5,1% obj.
Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » So, 12. Okt 2019, 11:46

Znojemská 11%
Letošní PET flaška znojemské jedenáctky (obsah alk. 4,6%) mě bohužel zklamala. Barva klasicky zlatá, lehce zakalená. Vůně podezřele neurčitá, možná snad náznak jablek? Pěna se málem ani nevytvořila. Chuť nezajímavá, ne vyloženě nedobrá, ale ničím nevýrazná, slabá. Pivo bylo nějaké prázdné. Na to, že jde o jeden z mých nejoblíbenějších ležáků, narazil jsem tentokrát na vyloženě nepovedenou várku, nebo utrpěla převozem o posledním rozžhaveném prázdninovém víkendu. Doufám jenom, že to byla výjimka a že se produkce znojemského městského pivovaru nachází na úplně jiné úrovni. Na té, na kterou jsem zvyklý z minula.
Obrázok
veikso napísal:
Po, 23. Apr 2018, 21:30
Znojemská 11° Hradní
Světlý ležák plzeňského typu. Alkohol 4,5% obj. Filtrovaná verze nepasterizované jedenáctky ze Znojemského městského pivovaru, která mi nefiltrovaná a točená vloni tak moc chutnala na bratrancově šedesátce. Nemám přímé srovnání mezi oběma pivy, ale ani tahle verze nezklamala. Barva klasická, medově zlatá a naprosto čirá. Pěna z PET-ky, takže nic moc. Vůně velice příjemná, nijak zvláštní, normálně „pivní“. Chuť s vůní souvisí, takže tady musím smeknout a říct, že parádní. Taková chlebová. Hořkost tak akorát, žádné vedlejší ovocné nádechy ani nepříjemná doznívání. Pivo, které chcete pít celý večer. Přesně tak, jak si to (ne)pamatuju z té loňské oslavy…

Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » So, 12. Okt 2019, 11:59

Dreher Red ALE
Konečně se dostávám k letošním maďarským pivům. Tříchmelový (Kazbek, Citra a Chinook) Red ALE měl solidní pěnu (špatně vychlazené), která byla kupodivu i trvanlivá. Barva byla krásně zlatě polotmavá, mahagonová, čirá. Vůně chmelová s kávovým aroma. Stejně tak vyzněla i chuť. A ta byla i docela příjemně hořká (IBU 20). Kávová složka není nijak zvlášť výrazná, takže mi tohle pivo vůbec nevadí. Ke konci už sice zesílila a v chuti přibylo i trochu kyselosti, ale pořád docela fajn pivo s obsahem alkoholu 4,8%.
Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Po, 14. Okt 2019, 19:56

Zobak & Nachmelená opice - Tropický kyseláč 10%
Bílovecký Zobak v kooperaci s krnovskou Nachmelenou opicí připravili speciál z kategorie kyselých piv se sloganem: „Dej si náš kyseláč, zkřiví se ti Zobak a budeš mít fajnou Opici.“ S chmely Citra, Nelson a Sauvin, za vydatné podpory ovocných šťáv a s obsahem alkoholu 4,2%. Barva byla světlá, pískově žlutá a naprosto kalná, podobná weissbieru. Pěna velice slabá, po chvíli žádná. Vůně nasládlá, exoticky ovocná, citrusová a velice příjemná. Chuť citrusová, grepově natrpklá a brutálně kyselá. O nějakém „náznaku“ tady nemůže být ani řeč. Říz slabý nebo žádný, ale v tomto případě mi nechyběl, protože by tu kyselost ještě víc znásobil. Hořkost žádná. Kyseláče, zvláště ty belgické, jsem chtěl už dlouho ochutnat, ale tohle konkrétní pivo mi teda opravdu nechutná. Zlatá překvašená pšenice, kterou nám jednou omylem někde prodali. Ta byla oproti tomuhle sladká…
Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Po, 21. Okt 2019, 20:02

Hoegaarden Witbier
Obrázok
Witbier je belgické pšeničné pivo. Tedy belgický weissbier. Má světlou, slámově žlutou barvu a je dokonale kalné. Pěna je bouřlivá, ale po chvíli jí většina zmizí a zbude jen půl centimetru. Vůně je téměř stejná jako u bavorské pšenice, možná chybí jen pár banánů. Chuť je taky velmi podobná, ale trochu méně sladká, zato však více ovocně kyselkavá. Taková svěžejší. Velice příjemná. Rozhodně ne žádný kyseláč. Pivo není tak hutné a mně osobně snad chutná i víc. Obsah alkoholu 4,9% obj. K dostání třeba v Kauflandu.
Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Ut, 22. Okt 2019, 19:23

Krásenský pivovar - Weissbier 12°
Krásenský weissbier mám z těch českých nejraději, ale tentokrát mi nepřišel nijak úžasný. Bude to ale asi tím, že jsem v poslední době zmlsaný belgickým witbierem, čepovaným Paulanerem a dalšími lahvovými bavorskými pšenkami. Nicméně špatný rozhodně nebyl. Proti včerejšímu Hoegaardenu byl pravda takový prázdnější, ale na naše poměry furt nadprůměr. Doporučuju návštěvu pivovaru. Jenom si ale sedněte zády k pípě a nechtějte vidět způsob čepování tohohle extra pěnivého moku. V honbě za co nejrychlejší (resp. ještě snesitelnou) dobou načepování platí rovnice jedno pivo hostovi – kýbl pěny do kanálu. Peklo…
Obrázok
veikso napísal:
Pi, 18. Jan 2019, 22:45
Krásenský pivovar - Weissbier 12°
Krásenský pivovar ve Val.Mezu patří zašovskému pivovaru Bon, který vaří Krombacheru weissbier pro východní Evropu. Tak jsem si na doma koupil litrovou PETku. Měla světlounce hnědou a extrémě kalnou barvu. Pěnu velice expanzní a potom rychle mizící. Ve finále ale trvalo její zbytkové množství až do závěrečného (vzhledem k chuti rychlého) nehořkého konce. Vůně nebyla moc sladká, ale ovocná – hlavně tropické plody. Chuť taky ovocná, kupodivu bez banánových odstínů a možná až slabě nakyslá, zato však velice plná až hutná. Pro mě zatím nejlepší česká pšenice. Udávaný obsah alkoholu min. 4,0% obj.
Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Ne, 03. Nov 2019, 20:59

Černý Orel - Světlý ležák 11°
Jedenáctka z kroměřížského pivovaru Černý orel mě dost zklamala. Už ve vůni jsem zaznamenal vady - nádech jablek a dost žluklého másla. Barva byla normální, čirá, pěna spíše slabší. Taky v chuti mi nejvíce překážely nepříjemné odstíny, které občas u některých řemeslných pivovarů nacházím, neumím je konkretizovat a nemám je rád. Jinak bylo nasládlé s průměrnou až slabší hořkostí. Nebylo to úplně na vylití, ale rozhodně bych si nedal další. Obsah alkoholu 4,5%. Doporučit ji bohužel nemůžu.
Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Št, 07. Nov 2019, 21:38

Primátor Antonín
Plzeňský prazdroj je jednička. Nikdo nedělá tak pěkné pivní sklo jako oni. Proto si musím každý rok koupit jejich vánoční balení. Jenom by do něho nemuseli furt cpát tu svoji předraženou slabší jedenáctku s průměrnou chutí. A proto jsem si do nejpěknějšího letošního krýglu nadělil světlou výčepní desítku od Primátora. Ti zase na oplátku mají nejhnusnější pivní lahve. Takže se nám ty skla vzájemně vyvažují. Bohužel, Primátor má v mínusech navrch, protože to pivo nemá nijak příjemnou vůni. Barva je v pořádku, pěna ujde, ale chuť je divná. Nejen že je slabě jablečná a celkově ne moc dobrá, ale obsahuje i železný nádech, který většinou mívají jen točená piva. Hořkost je slabší až střední. Obsah alkoholu 4,0% obj. Nedobré pivo.
Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » So, 09. Nov 2019, 22:53

Dreher Red ALE a Pale ALE
Ještě se mi tady vyskytly dva maďarské ejly. Red ALE jsem už nedávno popisoval a k porovnání s ním jsem zkusil Pale ALE, který je chmelený stejnými třemi druhy chmele (Kazbek, Citra a Chinook). Barvu má světlejší zlatou, čirou. Pěna je slabá a rychle mizející. Vůně jen trochu ejlovitá s náznakem pražených tónů. Chuť je taková prázdnější a lehce nakyslá, hořkost minimální. I v ní jsou slabě cítit nějaké pražené tóny. Se zavřenýma očima bych si myslel, že piju polotmavé pivo. Red ALE byl v chuti výraznější. A praženější. Oba se shodli na voltáži 4,8% alkoholu objemově i na hořkosti (dle etikety) IBU 20.
Obrázok
veikso napísal:
So, 12. Okt 2019, 11:59
Dreher Red ALE
Konečně se dostávám k letošním maďarským pivům. Tříchmelový (Kazbek, Citra a Chinook) Red ALE měl solidní pěnu (špatně vychlazené), která byla kupodivu i trvanlivá. Barva byla krásně zlatě polotmavá, mahagonová, čirá. Vůně chmelová s kávovým aroma. Stejně tak vyzněla i chuť. A ta byla i docela příjemně hořká (IBU 20). Kávová složka není nijak zvlášť výrazná, takže mi tohle pivo vůbec nevadí. Ke konci už sice zesílila a v chuti přibylo i trochu kyselosti, ale pořád docela fajn pivo s obsahem alkoholu 4,8%.
Obrázok

veikso
Brigádny generál

Príspevok od užívateľa veikso » Ne, 10. Nov 2019, 21:50

Radegast Ratar
Nové pivo z Nošovic má voltáž 4,4%, takže taková slabší jedenáctka, jako Plzeňský Prazdroj. O ležáku ale není v propagačních materiálech ani slovo, označují ho jako výčepní pivo se stupňovitostí 10,5°, nejhořčejší od značky Radegast, s trojitým chmelením chmelem Polaris a hořkostí 50 IBU (Ryze Hořká 12° má 36 IBU a Extra Hořká 15° 42 IBU). Barvu mělo středně zlatou, o stupínek světlejší než dvanáctka, pěnu solidní, poměrně slušně trvanlivou. Ve vůni byl cítit chmel víc než normálně a v chuti se Polaris samozřejmě taky dost projevuje. Je výrazně chmelová a nahořklá. Dobré pivo, bohužel k dostání pouze v lahvích a pouze v prodejnách Globus a COOP Beskydy.
Obrázok

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný