Zaujimave videa

Skíny na lietadlá. Obrázky & videá z hry IL 2
Užívateľov profilový obrázok
Sidewinder
Brigádny generál
Dátum registrácie: Ne, 16. Mar 2008, 10:04
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaujimave videa

Príspevok od užívateľa Sidewinder » Pi, 10. Dec 2010, 10:36

ivco barel roll http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9 ... WE06Im2uKE
dufam ze to bude vidno..
Ide v podstate o rolovanie okolo pozdlznej osi lietadla s tym ze zapojis aj smerovku... jednoducho povedane.
Takto "letiace" lietadlo sa tazko triafa predsadenie a tazko zasahuje.
Ivco keby som mal to youtube video z dnesneho rana tak by si videl barel roll.
Když se ocitnete ve férovém souboji, asi jste neco dost podelali.

Ivco
Divízny generál
Dátum registrácie: St, 12. Mar 2008, 18:21
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Ivco » Pi, 10. Dec 2010, 10:42

jo to pouzivam malokedy. ale vsimol som si to ze to dost pouzivalu tí lepsi aby nepredleteli he he mna.
www.letkatriduby.sk
TriDuby_Ivco

Robo.
Major
Dátum registrácie: Po, 10. Nov 2008, 13:12

Príspevok od užívateľa Robo. » Pi, 10. Dec 2010, 10:56

Ivco napísal:poprosim o nejake vysvetlenie "rolovania" ale nie tu ale na teesku a najlepsie na Robovej sestke aby som to nevidel z mojho kokpitu ale co robi lietadlo ktore roluje z vonku.
tak najblyzzsie na polete. dakujem.
Pusti si to video, napr. hned prvy suboj: Pilot befka toci pravu zatacku, potom ako zbada kam super leti tak zacne viac rolovat ako tahat a urobi sudovy vykrut a skonci ho tak, ze Jaka ma pred sebou. Potom to na kridelkach skruti tak (a ano toto je 'rolovanie') ze Jak aj ked je obratnejsi a lepsie toci ako ta jeho G-6 mu preleti popred zameriavac. Potom pokracuje a rolovanim (nie tocenim) sa dostava do streleckych pozicii - to je cas okolo 1:00

Potom neskor napr. noznice proti Jaku v case cca 4:50 toho videa - Jak sa nanho spusti s prevahou rychlosti, Befko toci lavu pravu a cumi za seba potom to skruti opat na kridelkach do drahy jaku - ktory ho pochopitelne predleti - a ustreli mu kridlo. Posledne zamierenie musel potiahnut hore lebo Jak sam od seba neletel popred jeho osu, pilot Befka sa tam musel rolovanim nastavit. Obcas treba na poslednu chvilu kopnut smerovku alebo potiahnut / potlacit. Ked je dost casu da sa zamierit kabina motor, tu bol rad ze trafil spicu laveho kridla lebo potiahol moc, ale Mk108 viac nepotrebuje.

Proste normalne vykruty na kridelkach a kormidle viac ako tahat a pouzivat elevator. Mozes letiet proti obratnejsiemu lietadlu ale vhodnym manevrom sa dostanes do streleckeho riesenia a dotacas ho. Ono ked je niekto za tebou a caka ze ho ides vybrzdit tak to je pochopitelne o nicom, alebo ked poznate mna ako lietam a viete uz vsetci ze rad noznicujem tak musim vymysliet nieco ine aby som vas prekvapil. Najlepsie defenzivne manevre ma Lenochod - tam aj ked vies dopredu co bude robit tak to zvacsa neuhras lepsie ako na remizu. To je ako Messiho goly ze vsetci vedia co ide urobit ale on si to aj tak hodi na jediny decimeter volneho miesta kam nikto v tu chvilu nedociahne a urobi to aj tak.

Inak toto 'rolovanie' bezne robis aj ty Ivco ale na Befkach to je zaklad lebo s horizontalnou zatackou daleko neprides. Na toto potrebujes vykon motora a dobre stupanie a to Befacik ma habadeeej.

Ak si ma chces strelit ja sa ti dam v pohode.
38

Robo.
Major

Príspevok od užívateľa Robo. » Pi, 10. Dec 2010, 11:18

Sidewinder napísal:Vybrzdenim sa moze velmi rychlo stat z utocnika obet a z obete utocnik. Minule sa mi ta robo podarilo takto osit ked si prefical okolo.
V tejto situacii stale riesim resp. sa snazim naucit odhadnut (myslim ze strasne tazke), kedy znova spalnut na plyn a kam namierit nos aby som mu vratil co mi robil dany pilot pred chvilou.. Hlavne s tymi rychlostami je problem ak je mali rozdiel rychlosti strojov, vediet odhadnut ci preleti alebo nie a vediet keby nato slapnut aby som zacal zrychlovat zarovno s nim, aby mi rychlo nezdrhol a aby som mal cas zamerat a strielat.
Ak viem, ze pilot predomnou to vie na malich rychlostiach, skvelo ovlada noznice a ma stabilnejsiu masinu pre premale rychlosti (naprikald dusan), tak sa snazim osit ho z vacsej dialky zachovat si rychlost a dvihnem to este ked som 100 m a viac za nim a otocim na dalsi stec.
Presne tak, ist do noznic je vzdy risk lebo obe lietadla spomalia a motaju sa tam na minimalke, kludne moze priletiet daco rychle zhora a osije ta aj ked supera dostanes pred seba a poskodis. Je to o odhade presne ako pise Sid - odhade rychlosti, trajektorie, vzdialenosti... je lahke sa zrazit lebo v tych uzkych nozniciach sa vyhnes tazko. Zaklad je tocit alebo rolovat mimo os supera, idealne nad neho a zaroven za neho a dostat ho pred seba a mat trosku vysky z ktorej sa na neho mozes spustit. Samozrejme klapky a kormidlom to supnut este viac oproti superovi a tahat to hore. Moja finta je ze letim chvilu rovno hore a necham supera nech si mysli ze ma dotoci a ze uz nemozem a ked zdvihne nos ze ide strielat tak to potiahnem hore a klopim kormidlom nad neho a za neho a vyuzijem energiu ktoru vymrhal v tom prudkom manevri. Jemne kormidlo je zaklad, neustale robit s plynom - najlepsie trenovat na Kobre, tam ked ustojis tieto barely a noznice na minimalke a naucis sa robit s plynom klapkami vrtulou - komnpenzovat tocivy moment vrtule kormidlom ked pridas atd - tak to budes vediet skoro na vsetkom. Treba sa naucit aj vyhybat strelbe, da sa pekne ked vidis ze ma spravne predstadene tak vykopnes ale nesmies moc mrhat eckami.

Zaklad je vo formulke ze ak obaja robite barely na cca rovnakej rychlosti tak ty ten svoj musis urobit sirsi - mas dlhsiu trajektoriu letu a super ta predleti. Sirsi barel urobis ak poletis vyssie alebo viac do strany, preto tahat nad neho a za neho, kormidlo ta zaroven spomali.

Sid ano ano pamatam, to co som ta predletel na Bckovom mustangu a ty si mal fokaca?
Naposledy upravil/-a Robo. v Pi, 10. Dec 2010, 11:42, upravené celkom 1 krát.
38

Sidewinder
Brigádny generál
Dátum registrácie: Ne, 16. Mar 2008, 10:04
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sidewinder » Pi, 10. Dec 2010, 11:24

hej..
Když se ocitnete ve férovém souboji, asi jste neco dost podelali.

veikso
Brigádny generál
Dátum registrácie: Ut, 18. Aug 2009, 20:24

Príspevok od užívateľa veikso » Pi, 10. Dec 2010, 12:52

:roll: Všechno to zní strašně logicky a hezky, ale jak se jednou otočím dole hlavou, nepřítele už nikdy nezahlédnu. Až když odlétá pryč od hořícího vraku... :evil:
Všichni zahynuli, jenom veikso se ztratil...

Daze
Brigádny generál
Dátum registrácie: St, 29. Okt 2008, 22:07
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Daze » Po, 14. Nov 2011, 20:58

Medzi múdrostou a zbabelostou je tenká hranica ,,Manfred Von Richtofen,,

Daze
Brigádny generál
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Daze » Št, 17. Nov 2011, 22:24

super videá :f:

Bart
Desiatnik
Dátum registrácie: St, 16. Feb 2011, 14:32

Príspevok od užívateľa Bart » Št, 17. Nov 2011, 22:51

Tá od CCR tam pasuje jak rit na šerbel. :f: :mrgreen:
"Sláva iba nafúkne vaše ego a hudobník začne veriť aj tomu, že jeho hovno vonia". - (J.J. Cale)

Ivco
Divízny generál
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Ivco » Pi, 18. Nov 2011, 14:26

neviem presne o com pises ale asi o jednej skladbe co tam je.
ono asi preto tam pasuje lebo bola aj v jednom filme o vietname čo tam na vrtulnikoch lietali.
www.letkatriduby.sk
TriDuby_Ivco

Robo.
Major

Príspevok od užívateľa Robo. » Pi, 18. Nov 2011, 14:33

Ivco napísal:neviem presne o com pises ale asi o jednej skladbe co tam je.
ono asi preto tam pasuje lebo bola aj v jednom filme o vietname čo tam na vrtulnikoch lietali.
Ivco Creedence Clearwater Revival predsa! Je to vec popularna v tej ere, tak asi preto bola v tom filme. Asi ako Bird is the word v Apocalypse Now! Ale asi som ta zu moc zmiatol, ze? :S: :S:
38

Ivco
Divízny generál
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Ivco » Pi, 18. Nov 2011, 14:45

popularne nepopularne.
ked tomu davaju smiesne nazvy.

z pocutia to poznam ale po mene?

Bird is the word v Apocalypse Now
Bird je slovo v Apocalypse Now zvlastny nazov pre pesničku že?
www.letkatriduby.sk
TriDuby_Ivco

Robo.
Major

Príspevok od užívateľa Robo. » Pi, 18. Nov 2011, 15:20

Ivco napísal:popularne nepopularne.
ked tomu davaju smiesne nazvy.

z pocutia to poznam ale po mene?

Bird is the word v Apocalypse Now
Bird je slovo v Apocalypse Now zvlastny nazov pre pesničku že?
Co je na tom nazve smiesne?

http://www.youtube.com/watch?v=LoJ108-X9jc

To nemozes prekladat dolsovne predsa :lol: Bird je zdvihnuty prostrednicek a ta pesnicka je o odmietani vojenskej sluzby a rastucej popularite daneho gesta v rokoch 60tych.
38

Daze
Brigádny generál
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Daze » Pi, 18. Nov 2011, 19:40

whoaaaa Full metal Jacket,hustý film...ak ich ten drill šeržant sekíroval,jeden týpek to nezvládol a postrielal ich M14kou na tom záchode.Adam Baldwin aký zabíják :D

http://www.youtube.com/watch?v=f2djJC4Awig

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný